ניתן לקבל החזר מרוב הביטוחים הפרטיים | משלוח עם שליח חינם לרוב חלקי הארץ.

טיפולים אלטרנטיביים לילדים

ילד מחייך ומרגיש טוב באמצעות טיפול אלטרנטיבי בפרחי באך

תמציות פרחי באך, צורה טבעית ועדינה של טיפול אלטרנטיבי, זכו לפופולריות בשל היתרונות הפוטנציאליים שלהן בקידום רווחה רגשית, אפילו בקרב ילדים. הטיפול כולל שימוש בתמציות פרחי באך לילדים המותאמים אישית, שפותחו על ידי ד”ר אדוארד באך בשנות ה-30. תמציות אלו, המופקות מפרחים שונים, מטרתן לטפל בחוסר איזון רגשי שעלול להתבטא בתסמינים פיזיים רבים. הרעיון הוא להחזיר את ההרמוניה במצב הרגשי, ובכך לקדם את הבריאות הכללית.

השימוש בתמציות פרחי באך לילדים נחשבים לרוב לאופציה בטוחה ולא פולשנית. מאמינים שהתמציות מסייעות באתגרים רגשיים שונים שילדים עלולים להתמודד איתם, כמו חרדה, פחד, התקפי זעם ואפילו קשיי ריכוז. בעוד שיש ספקנים העשויים לפקפק בבסיס המדעי, הורים רבים מדווחים על שיפורים ניכרים בהתנהגות ובמצב הרוח של ילדיהם לאחר שימוש בתמציות פרחי באך.

התאמת תמצית פרחי באך לילדים

בחירה והתאמה של תמצית פרחי באך לילדים בצורה נכונה דורשת התייחסות מדוקדקת של הצרכים הרגשיים הספציפיים שלהם. אחת התמציות הפופולריות לוויסות אנרגיה והרפיה אצל ילדים היא “מימולוס”. מימולוס נגזר מפרח הקוף הצהוב ומאמינים שהוא נותן מענה לפחדים וחרדות הקשורים לסיבות ידועות. לדוגמה, אם ילד עצבני לקראת תחילת הלימודים או חושש מהחושך, ניתן להמליץ על תמצית מימולוס כדי להשרות תחושת אומץ ורוגע.

תמצית פרחי באך נוספת שיכולה להועיל לילדים היא “אימפטיאנס”. נגזרת מצמח ה-Impatiens, תמצית זו נחשבת כמסייעת בחוסר סבלנות ועצבנות. לילדים שמתקשים לחכות לתורם או מתוסכלים בקלות, תמצית אימפטיאנס עשויה להציע אפקט מרגיע, לקדם התנהגות נינוחה וסבלנית יותר.

מהו הטיפול לילדים באמצעות פרחי באך?

הטיפול באמצעות פרחי באך הוא טיפול טבעי המבוסס על תמציות של פרחים, כאשר ישנם 38 סוגים של תמציות בשיטת טיפול זו. תמציות אלו נחשבות ליעילות בטיפול במגוון מצבים היכולים להיות רגשיים, פיזיים או נפשיים. הטיפול מבוסס על המחקרים שביצע הרופא ד”ר אדוארד באך, בתחילת המאה הקודמת. ד”ר באך פיתח שיטת טיפול המשתמשת בתמציות של פרחים לצורך איזון של הגוף במצבים רפואיים ורגשיים שונים. השיטה שלו הצליחה מאוד ונחשבת עד היום לנפוצה הן בחו”ל והן בארץ. תמציות הפרחים מותאמות לשימוש כבר מגיל ינקות ועד לגילאים מבוגרים.

מתי כדאי לטפל בילד באמצעות פרחי באך?

טיפולים אלטרנטיביים לילדים עם פרחי באך יכולים להיות יעילים למגוון רחב של בעיות רגשיות ופיזיות. ניתן להשתמש בטיפול בפרחי באך עבור ילדים הסובלים מבעיות רגשיות שונות, כגון מתח, עצבנות, חרדה ובעיות קשב וריכוז. כאשר מדובר בבעיות פיזיות, תמציות הפרחים יכולות לעזור במצבים רפואיים שונים, כגון אלרגיות, כאבי בטן וכאבי ראש. הטיפול בפרחי באך לילדים הוא בטוח ויעיל ואינו גורם לתופעות לוואי. הטיפול יכול להתבצע גם בשילוב עם טיפולים רפואיים אחרים ואינו סותר טיפולים קונבציונליים. אני דיאנה קרסיק, מטפלת מוסמכת בפרחי באך מציעה לכם טיפולים אלטרנטיביים באמצעות פרחי באך בקליניקה הפרטית שלי או בבית שלכם, למגוון בעיות רגשיות ופיזיות המופיעות אצל הילד או הילדה שלכם.

תמציות פרחי באך לילדים לקנאה בין אחים

תמציות פרחי באך מציעות גם גישה עדינה להתמודדות עם קנאת אחים אצל ילדים, תוך קידום איזון רגשי. למקרים של יריבות או קנאה, תמצית “עולש” עשויה להיות מתאימה. מופק מפרח העולש, מאמינים שהוא מקל על רכושנות ומעודד גישה נדיבה יותר ומשתפת. בנוסף, תמצית “ערבה” עשויה להיות מועילה, להתמודד עם רגשות טינה ולקדם השקפה סלחנית יותר. שילוב תמציות אלו בשגרת החיים של ילד יכול לעזור לו לנווט ברגשות מורכבים הקשורים ליחסים בין אחים. בדיוק כפי שפרחי באך שואפים להחזיר את ההרמוניה בתחום הרגשי, הם יכולים לתרום ליצירת אווירה הרמונית יותר בין האחים, לטפח הבנה ואמפתיה באינטראקציות ביניהם.

אם אתם מעוניינים בטיפול לאיזון התנהגויות אצל הילדים שלכם, ניתן להתייעץ איתי בטלפון לגבי טיפול מותאם אישית. למידע נוסף השאירו פרטים בטופס צור הקשר באתר ואחזור אליכם בהקדם האפשרי.

ילד מחייך ומרגיש טוב באמצעות טיפול אלטרנטיבי בפרחי באך

למידע נוסף מלאו פרטים

מאמרים נוספים

תרופות להפרעות קשב

הפרעות קשב וריכוז הן מצבים שכיחים המתבטאים בקושי לשמור על ריכוז ממושך, קשיים בתכנון ובביצוע משימות, ולעיתים גם בהתנהגות היפראקטיבית. תרופות להפרעות קשב יכולות להיות

קרא עוד »

הפרעות קשב וריכוז תסמינים

כשאנו דנים בהפרעות קשב וריכוז, התסמינים יכולים להיות מגוונים ולכלול קושי בשמירת מיקוד, חוסר יכולת להשלים משימות והתנהגות אימפולסיבית. זוהי הפרעה שיכולה להשפיע על כל

קרא עוד »
תמצית פרח בך לחרדה

פרחי באך חרדת נטישה

איך טיפול בפרחי באך עוזר להתמודד עם חרדת נטישה? חרדת נטישה היא הפרעה נפשית המתבטאת בפחד מפני נטישה או פרידה מאדם קרוב. אנשים הסובלים מחרדת

קרא עוד »
מגוון של עלי פרחי בך

פרחי באך יתרונות

איך הטיפול בפרחי באך יכול לעזור לכם? אם יצא לכם לשמוע על שיטת הטיפול עם פרחי באך, כדאי לכם להכיר את ההיסטוריה של השיטה הזו

קרא עוד »
פרחי באך לתינוקות

פרחי באך לתינוקות

איך הטיפול בפרחי באך יכול לעזור לתינוקות? תינוקות רגישים במיוחד למצבים רגשיים ועלולים לסבול ממצבים קיצוניים של חרדה, כעס או חוסר ביטחון עצמי המביא לכך

קרא עוד »